Jeżeli straciłeś właśnie stabliną pracę a masz wielki dług do uregulowania – istnieja różne opcje

Zdajemy sobie sprawę że w tym momencie czasy są potwornie niestabilne. W istocie każdy sektor życia społecznego i gospodarczego jest chwiejny. Jednakowo ma rzecz się w podobny sposób z bezrobociem jak i sektorem sytemu kredytowego. Banki i firmy użyczające kredytów pod zastaw nieruchomości - najczęściej lokalu mieszkalnego bądź rezydencji - pojmują to bardzo dobrze, tym samym zaprojektowano kilka możliwości rozwiązań dla pożyczających, którzy stracili pracę i przychód.

Przede wszystkim banki i inne podmioty proponujące spore pożyczki oferują również polisę wierzyciela od utraty pracy. Co ciekawe zabezpieczyć swój dług, który jest rozciągnięty na kilkadziesiąt lat możemy w dowolnym momencie. Ubezpieczenie to wiąże jednak przeważnie tylko w sytuacji w której to nasz przełożony rozwiązuje umowę o pracę. W innym wypadku - takim jak utrata posady z naszej winy lub zaprzestanie pracy - ubezpieczenie nie jest prawomocne. Jeżeli stracimy pracę takie rozwiązanie umożliwia nam spłatę kredytu w kilku kolejnych miesiącach, czyli jego odroczenie. Polisa obejmuje jednak od 1 do 3 procent kwoty wierzytelności, suma ta tymczasem może tworzyć pulę zawieszenia wierzytelności.

Specjaliści doradzają zawiązywanie zaplecza oszczędnościowego w momencie w którym zaciągamy tak poważne zobowiązania jak kredyt mieszkaniowy czy wierzytelność pod hipotekę czy nawet długo przed takimi planami. Ma ona być zabezpieczeniem na przeróżne sytuacje życiowe które zdołają przeszkodzić w spłatach kredytu - czyli przykładowo utratę pracy. Co jednak zrobić w momencie, gdy oszczędności mogą pokryć ledwie kilka przyszłych rat? Co w takim wypadku mogą zaproponować nam banki lub jednostki kredytowe?

Przydatnym sposobem jest wydłużenie czasu spłaty pożyczki. Rozkładając wierzytelność w dłuższym terminie zmniejszamy równocześnie kwotę comiesięcznej raty którą mamy do zapłacania. Oprócz tego warto wiedzieć, że w podobny sposób banki jak i parabanki rozważają taki wniosek pozytywnie.