Kto z reguły decyduje się na kredyt bez BIK?

Dziś ustrój bankowy sprawdza się w każdym państwie bez zarzutu. Jest mimo to drobna nisza czy raczej słabość którą uświetniły prywatne firmy, zwane nawet parabankami - mowa o pożyczkach bez lustracji osoby starającej się o kredyt. Mimo że są one wiązane zwłaszcza z znikomymi pożyczkami od zaraz - odgrywają także ważną rolę dla ludzi majętnych majacych pozostałe długi. Umożliwiają one wzięcie znacznego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być posiadłość, auto, akcje czy inne mienie - bez zbytecznej inspekcji w BIK.

Owszem pożyczki tego typu - bez względu od wybranej alternatywy czy firmy w której staramy się o pożyczkę - nie należą do najtańszych. Jednak inwestorzy liczą się z tym, wierząc że wyłącznie odpowiedni i permanentny obieg pieniądza może zapewnić im porządny progres i profit. Na całościową wartość zaciągniętej pożyczki - czyli kwotę plus oprocentowanie - komponuje się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej NBP która wynosi 24 %, konstytuowana odgórnie - ale to nie całość. Dowolny kredyt jest dodatkowo ubezpieczany, aczkolwiek samo zabezpieczenie uwarunkowane jest od wysokości wierzytelności. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w zależności od ustalonej umowy.

Podmiot który ma prawidłowe konto w BIK a także darzący banki szacunkiem nigdy nie przystałby na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową proponowaną przez swój bank. W przypadku kredytów pozabankowych warunki też co prawda są klarowne - jednak dużo mniej atrakcyjne i sprzyjające. Lecz wiele ludzi korzysta z tej opcji - mając inne długi i wydatną historię w BIK. Wiedzą standardowo jak błyskotliwie posługiwać się tą opcją.