Na jakich zasadach banki udzielają pożyczek?

Dzisiaj dużo ludzi stara się o kredyt - system bankowy uzależnił od siebie mnóstwo ludzi. Mówi się że banki dosyć otwarcie udzielają kredytów, jednak warto to uściślić. Nie każdy w końcu może dostać permisję od banku w formie zdolności kredytowej. To oczywiście banki analizują dokumentnie swoich przyszłych lub niedoszłych kredytobiorców. Co tymczasem ma wpływ na korzystną decyzję?

Co jest decydującym argumentem dla większości banków w chwili kiedy klient przedkłada podanie kredytowe? Przede wszystkim znaczące są stałe wpływy, potem istotne są również jego zobowiązania. Bank musi być utwierdzony że kredytobiorcę prócz rat kredytowych stać również na zwykłe powszednie koszty utrzymania. Być może to wydać się wręcz dowcipne lecz na to czy bank udzieli nam pożyczki mogą wywrzeć wpływ takie elementy jak tytuł własności swojego auta, potomstwo, cena zastawianej hipoteki w przypadku kredytu pod hipotekę czy nawet dysponowanie kartami kredytowymi.

Zwykle banki wypłacają małe pożyczki w gotówce, mimo iż w tym momencie odeszły od postaci kredytów za okazaniem dowodu tożsamości. Jednak pojedynczym dodatkowym dokumentem jaki powinniśmy przedstawić jest zaświadczenie o zarobkach. Bank w którym prowadzimy konto i w którym staramy się o drobną pożyczkę, przejrzy naszą historię i o ile wszystko będzie w porządku - bezproblemowo wypłaci finanse.

Kompletnie inaczej wygląda sprawa w przypadku dużych kredytów. Te udostępniane są na długi czas - w większości wypadków w przybliżeniu 25 do 40 lat i między innymi dlatego istotną kwestię może odgrywać nawet wiek kredytobiorcy. W przypadku kredytów hipotecznych liczy się wartość zastawianej posesji, bilans finansowy wierzyciela i zwłaszcza jego porządne konto w BIK. Oczywiście każdy bank dyktuje odmienne warunki, w związku z tym należy zaznajomić się z każdą propozycją.